2021 ÖSYM Tercih Kitapçığında Balkan Üniversitesi Hangi Sayfada

2021 ÖSYM Tercih Kitapçığında Balkan Üniversitesi Hangi Sayfada

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) adaylarının merakla beklediği 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu sınava katılan adaylar için erişime açıldı. Uluslararası Balkan Üniversitesi ÖSYM Tercih Kitapçığında hangi sayfada yer alıyor? YKS sınavı açıklandı.

Uluslararası Balkan Üniversitesi 2021 ÖSYM Tercih Kılavuzunda Hangi Sayfada?

2021 yılında YKS tercihi yapacak adaylar listelerini 2021 kontenjanlarına göre hazırlayacak. İşte 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları 2021 YKS tercihleri ne zaman? 2021 YKS Programları ve Kontenjanları açıklandı! YKS tercih kılavuzunda Uluslararası Balkan Üniversitesi  460 ve 461. sayfada yer alıyor.

2021 YKS PROGRAMLARI VE KONTENJANLARI KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ


2021 YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün resmi Twitter hesabından merakla beklenen 2021 YKS tercihlerinin 5-13 Ağustos arasında yapılacağını duyurdu. Tercih için bekleyen öğrenciler bu haber sonrasında sonuçların açıklanmasını dört göz ile bekledi.

2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, 16 - 26 Temmuz 2021 tarihleri arasında ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz, adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmaktadır. Bu nedenle adayların, tercihlerini belirlemeden önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2020-Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklandığını duyurdu. 

Aygün, Twitter'den yaptığı açıklamada, 27-28 Haziran'da gerçekleştirilen YKS sonuçlarına ilişkin paylaşımda bulundu. 


YKS SONUÇLARI NEREDEN ÖĞRENİLEBİLECEK?


Adayların YKS sonuçlarına, "sonuc.osym.gov.tr" adresinden öğrenilebileceğini ifade eden Aygün, tercihlerin ise 6-14 Ağustos'ta yapılacağını belirtti. 

Halis Aygün, sonuçların tüm adaylara ve ailelerine hayırlı olmasını diledi.

Öte yandan, sonuçlar, ÖSYM takvimine göre 1 gün önce açıklanmış oldu. 


YKS BİRİNCİLERİ KİMLER OLDU?

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) Temel Yeterlilik Testi'nin (TYT) oturumunda Ankara, Antalya, Aydın, Çorum, Nevşehir'den 5 adayın birinci olduğunu bildirdi. 

Aygün, Twitter hesabından YKS'de birinci olan öğrencilere ilişkin paylaşımda bulundu.

Buna göre, YKS'nin TYT oturumunda Ankara, Antalya, Aydın, Çorum, Nevşehir'den 5 aday birinciliği paylaştı.

YÖK ATLAS İÇİN TIKLAYINIZ…

YKS'nin Alan Yeterlilik Testleri (AYT) oturumunda birincilik sözelde İzmir, eşit ağırlıkta Osmaniye, sayısalda İstanbul, İzmir ve Malatya illerinden oldu.

YKS'nin Yabancı Dil Testinin (YDT) oturumunda 4 aday İstanbul'dan, 1 aday da Niğde'den birinciliği paylaştı.

ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ…

BARAJ PUANINI AŞAN ADAY SAYISI NE KADAR?

ÖSYM sonuçlara ilişkin sayısal verileri de duyurdu. Buna göre sınavda 150 ve 170 puanlarını aşan adayların yüzdeleri şöyle...


Benzer Konular

Acil Soru ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin