%100 Denklik

Fakültelerimizde 100 de 100 YÖK Denkliği

Pek çok öğrencinin, yurt dışında üniversite okumak ile ilgili kafasında bir çok soru işareti oluşmaktadır. Bu soru işaretlerinin başında gelen durum ise okudukları ve mezun oldukları üniversitelerin, Türkiye'de geçerliliği olup olmadığıdır.

Yurt dışında bulunan çoğu okulda YÖK denkliği yoktur, ancak Uluslararası Balkan Üniversitesi “ÖSYM Kılavuzun” da yer alan ilk ve tek yurt dışı üniversitesidir. Bu sayede öğrenciler, eğitim gördükleri ülkeden Türkiye'ye geri döndüklerinde iş fırsatı yakalayabilirler.

%100 YÖK Denkliği ve Tanınırlığı

Yurtdışı üniversitelerin YÖK denkliği söz konusu oldukça kafa karıştıran bir gündem haline gelmiştir. Üniversitelerin YÖK denkliği ve tanınırlığı iki ayrı başlığa ayrılmaktadır.

YÖK tarafından tanınan bir üniversiteden mezun olmak demek, diplomanızın otomatik olarak YÖK denkliğine sahip olacağı anlamına gelmemektedir.

YÖK denkliği bireysel başvuru sonucunda alınan bir belgedir ve bu belgeyi alabilmek için belirli koşulları ve kriterleri karşılıyor olmanız gerekmektedir.

Ayrıca YÖK seviye tespit sınavına girme zorunluluğu bulunmaktadır. YÖK, gerekli gördüğü durumlarda ilgili eğitimi gerçekten alıp almadığınızı tespit etmek için mezunları bir seviye tespit sınavına tabi tutabilir. Bu sınavdan geçme notu en az 40 almaktır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi sizlere %100 Üniversitemiz Fakülte ve bölümlerimizin denkliği vardır. YÖK tarafından belirlenen denklik sürecini izleyerek öğrencilerimiz çok kısa bir sürede denklik almaktadır.

İngilizce eğitimiyle, nitelikli ve kaliteli yapısıyla; ÖSYM Kılavuzunda yer alan Makedonya’daki ilk ve tek üniversite olan Uluslararası Balkan Üniversitesi mezunlarımızın sayısız denklik başvurusu olumlu sonuçlanmıştır.

İlkeli ve toplumun ihtiyaçlarını karşılayan bu kapsamda yurt dışı mezunlarının ve öğrencilerinin kaygı ve hassasiyetlerine bir nebze ışık tutan haberiyle TRT Haber büyük bir teşekkürü hak ederken, bu haber aslında kaliteli eğitimin her zaman Türkiye ve Uluslararası alanda karşılığının olacağının da en güzel nişanesidir.

Denklik ile ilgili tüm soru ve belgeleri : www.balkanuni.com adresinden talep edebilirsiniz.

 

 

Denklik için gerekli web sayfaları:

YÖK Anasayfası: https://www.yok.gov.tr/

YÖK Denklik Sayfası: https://denklik.yok.gov.tr/

YÖK Denklik Belgeleri: https://denklik.yok.gov.tr/tc-onlisans-lisans

 

Benzer Konular

Acil Soru ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin