Geleceğin Meslekleri

Gelecek Vaat Eden Meslekler

Geleceğin Meslekleri

Çalışmayı planladığınız iş kolunda sıradanlık hakim ise, o yolda ilerlemeniz pekte doğru olmayacaktır. Sürekli gelişen teknoloji, bilim ve değişen hayat standartları birçok meslek türü hayatımıza girdi. Günümüzde özellikle, sağlık alanları öğrenciler arasında en çok ilgi gören bölümler arasında yer alıyor.

İş imkânlarının artması ve hızla gelişen teknoloji ile birlikte bilgisayar, yazılım ve genetik alanındaki meslekler de popüler olma yolunda ilerliyor. Günümüz de iş imkânı en yüksek olan alanlara ve meslek türlerine bakacak olursak mühendislik dalı da dikkat çeken bölümler arasındadır. Mühendislik dalları, kendi içlerinde çeşitli branşlara ayrılarak birçok mesleğin yerini almaya hazırlanıyor diyebiliriz.

Uluslararası Balkan üniversitesi bünyesinde bulunan mühendislik fakültelerini detaylı bir şekilde inceleyebilir ve iletişim menüsünden bizlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yapılan araştırmalar da uzun vadeli ve standart işlerin yerine, sürekli olarak değişim ve gelişim gösterecek mesleklerin ön plana çıkacağı tahmin ediliyor. Çünkü gelecekte farklı bakış açılarıyla beslenen, öğrenime ve gelişime açık, her alanda meraklı ve araştırmacı gençler yetişiyor.

Son dönemler de adları sıkça geçen dijital terapist, robo-psikolog, karbon mühendisi, e-spor etik uzmanı vb. meslek türü de gelişmekte olan alanlardır. Birçok kişiye tuhaf gelebilecek bu mesleklerin her birinin işleyişi oldukça farklıdır.

Bu nedenle üniversite seçme aşamasında olan, geleceğine yatırım yapma düşüncesine sahip arkadaşlarımız, seçtikleri bölüm ne olursa olsun her zaman değişime ve gelişime açık olmalıdır.Tercih ettikleri üniversitenin sürekli gelişen ve ileri görüşlü bir kurum olmasına dikkat edilmelidir. 


Uluslararası Balkan Üniversitesi esneklik kabiliyetinizi artırmaya dayalı eğitimi benimseyerek, sizi teorik ders içeriklerinden ötesinde gerçek dünya ile buluşturan bir eğitim kurumudur.  Bilim ve teknolojinin sürekli gelişmesiyle artık onlarca yılda meydana gelen değişim, birkaç yılda karşımıza çıkabiliyor.

Bu değişimler sadece meslekleri değil, hayat tarzlarını da değiştiriyor. Bu yüzden doğru üniversite ve doğru mesleği seçmek geleceğiniz için büyük önem arz etmektedir. Türkiye’de ilkleri yaşatan eğitim kurumumuz ile sizler de hedeflerinize giden yol da ilk adımınızı atabilirsiniz.

 

 

Benzer Konular

Acil Soru ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin