Puansız ve Sınavsız Avrupa Üniversitesi

Puansız ve Sınavsız Avrupa Üniversitesi

Sınavsız giriş yapabileceğiniz bir üniversite mi arıyorsunuz? Kuzey Makedonya da hem sınavsız hem de ekonomik bir eğitim için Uluslararası Balkan Üniversitesi sizin için doğru tercih olacaktır.

Puansız ve Sınavsız Lise Diploması ile Avrupa Üniversitesi

Balkanların kalbi Makedonya’nın Başkenti Üsküp’te faaliyet gösteren Uluslararası Balkan Üniversitesine sınavsız sadece ve sadece lise diploması ile kayıt olmanız mümkün. Balkan Üniversitesi yurt dışında Türkiye Cumhuriyeti tarafından kurulmuştur, ayrıca ÖSYM ‘nin tercih kılavuzunda yer almaktadır. 

%100 İngilizce Eğitim

Uluslararası standartlarında olan Balkan Üniversitesi’nin eğitim dili İngilizcedir, %100 İngilizce eğitimi sayesinde eğitiminiz uluslararası düzeyde başlayarak dünyanın birçok üniversitesi ile aynı standartlarda ve düzeyde olacaktır.
Uluslararası Balkan Üniversitesi, 2017 Yılında Şangay Üniversiteler sıralamasında Makedonya’nın en iyi üniversitesi seçilmiştir. Eğitimdeki yüksek kalitesinin yanısıra Uluslararası Balkan Üniversitesi, Kuzey Makedonya’da Erasmus+ ve Mevlana Öğrenci ve Personel değişim programını en iyi uygulayan üniversitesi olmuştur.

Puansız ve Sınavsız Dünya Üniversitesi, Balkan Üniversitesi

Türkiye’de yüksek puan gerektiren ve harç ücretleri ile dudak uçuklatan başta Hukuk, Mühendislik, Diş Hekimliği, Psikoloji ve Mimarlık gibi bölümlere Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde üniversite sınavı puanı gerekmeksizin kayıt olabilirsiniz. 

Türkiye’de sınav kaygısı ve sınav kaygısı nedeniyle üniversite sınavında istediği başarı puanını alamamış ve bu nedenle istediği bölüme puan engeli nedeni ile giriş sağlayamamış öğrenciler için Uluslararası Balkan Üniversitesi en doğru tercih noktası olmuştur.

Üniversitemizin Fakülteleri ve Bölümleri

2007 yılı itibariyle üniversitemizde İktisadi ve İdari Bilimler, Teknik Bilimler, İletişim ve Güzel Sanatlar Fakülteleri ile adını duyuran üniversitemiz hemen akabinde Hukuk Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İngilizce Dil Okulu olarak da başarısını ispatlamıştır. 

Uluslararası Balkan Üniversitesi’ne Türkiye’den giden öğrencilerin çoğunluğunun tercih ettiği bölümler arasında Hukuk, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, İnşaat Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstri Mühendisliği bulunmaktadır.

2021 yılında Hemşirelik Yüksek Okulu akreditasyonu ve Diş Hekimliği Fakültemizinde akretide olmasının hemen ardından bu bölümlere de başvurular başlamıştır. Kontenjan sorunu ile karşılaşmamak için +90 533 024 25 74 “WhatsApp Destek Hattı” ‘mızdan eğitim danışmanlarımız ile iletişime geçmenizi altını çizerek belirtmek isteriz.


%100 Burslu Eğitim Fırsatı ve Kardeş Kontenjanı


Üniversitemiz, Görsel Sanatlar ve Medya, Yeni Medya ve İletişim, Halkla İlişkiler, İşletme, Siyasal Bilimler, Bankacılık ve Finans, Grafik Tasarım ayrıca sürekli bir yenisi eklenen bölümler için ücret bakımından düşük, kalite bakımından yüksek eğitim imkânı ve %100 burslu eğitim olanağı da tanımaktadır.  

Bunların yanı sıra ÖSYM Tercih Bursu – %50 veya %25 Burs İmkanı: İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemizin tüm bölümleri YKS Tercih Kılavuzunda olup, tercih kılavuzunda yer alan üniversitemizin burslu kontenjanında yerleşen öğrenciler için geçerlidir.
Kardeş Bursu %5+%5 iki kardeşin üniversitemize kayıt olması durumunda her iki kardeşe %5 indirim uygulanır.

Harç Ücreti ve Ekonomik Yaşam Giderleri ile Tercih Edilen Üniversite

Kuzey Makedonya’nın Üsküp şehrinde yer alan Balkan Üniversitesi uluslararası bir üniversite olarak Avrupa ya da ABD’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerine karşılayamayan öğrenciler ve veliler için tercih edilen bir üniversite olmuştur. 

Avrupa'da kaliteli bir üniversite eğitimi almayı düşünen ancak yüksek fiyatlar sebebi ile eğitim imkanından mahrum olan öğrenciler için Balkan Üniversitesi, gerek harç ücretleri ile gerek uygun yaşam ve mali giderleri ile bulunmaz bir üniversite haline gelmiştir.

Ülkemize uzaklık açısından da İstanbul’a bir saatlik uçuş mesafede bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi, Avrupa ile kıyas götürmeyecek eğitim ve yaşam maliyetleriyle nitelikli bir uluslararası üniversitede eğitim almak isteyen öğrencilerin tercihleri arasında ilk sıralarda yer alır.
Üniversite Senin, Tercih Senin..!

Benzer Konular

Acil Soru ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin