Türkiyenin Sınavsız Üniversitesi

Türkiyenin Makedonya daki Sınavsız Üniversitesi

Sınavsız Üniversite ; Üniversite Hayaliniz Bitmedi..!

Türkiye ‘nin Sınavsız Üniversitesi Uluslararası Balkan Üniversitesi

Balkanların Kalbi Kuzey Makedonya’da şanlı geçmişimizden, aydınlık geleceğe uzanan ilim ve bilim merkezi Uluslararası Balkan Üniversitesi ‘nde okuma imkanı sizleri bekliyor. Avrupa Birliğine de yakın zamanda girmesi beklenilen aday ülke Kuzey Makedonya, sunmuş olduğu güven ortamı, ekonomik, sosyal, kültürel ve tarihi yapısıyla tam bir öğrenci ülkesidir.
Üniversitemizin de kurulu olduğu; Kuzey Makedonya’nın Başkenti Üsküp, bir çok türkümüze esin kaynağı olmuş Vardar Nehri’nin iki kıyısına kurulmuştur.
  • Makedon dilinde Skopye olarak adlandırılan şehir, tarihi ve kültürel özellikleri ile yabancılık hissetmeyeceğiniz bir çok yere sahiptir.
  • 1392’de Osmanlı topraklarına katılan şehir, 500 yıldan fazla bir süre Osmanlı egemenliğinde kalmış kadim bir şehirdir.
  • Bu nedenle Üsküp’te çok sayıda Osmanlı eserine rastlanmaktadır.
  • Üsküp’ün İlim ve bilim Merkezi olan Üniversitemiz, bir çok tarihi bağlarımızın olduğu Kalkandelen, Gostivar, Manastır, Ohrid, Prizren, Priştine, Selanik, Sofya, Belgrad ve Saraybosna’ya komşu konumuyla merkezi bir mevkiye de sahiptir.
  • Tarihi bağlarımızın olduğu Üsküp, İstanbul’a hava ulaşımı ile 1 saat’lik bir süre ile yanı başımızda diyebileceğimiz bir konumda yer almaktadır.
  • Ekonomik yönden ele alındığı zaman Türkiye ile aynı şartlara sahip olmakla beraber; ulaşım, iletişim, gıda gibi gündelik hayatın ihtiyaçlarında Türkiye şartlarının altında ekonomik avantaja sahip bir şehirdir.
  • Üsküp’te Konaklamada çok rahat ve ekonomiktir.
  • Üniversitemiz öğrencilerine yurt imkanı sağlarken, kiralık ev bulmalarına da yardımcı olmaktadır.
  • Tiyatro, Opera, Sinema, Kültür Merkezleri, spor tesisleri, gelişmiş kafe ve restaurant yapısı, mesire alanları, kanyonu, Kış Turizmi ile Üsküp yaşan ve canlı bir şehirdir.
  • Geleceğini, çok kültürlü uluslararası bir ortamda hiçte yabancısı olmadığı bir şehirde şekillendirmek isteyen tüm gençlerimizi Uluslararası Balkan Üniversitesi ailesine davet ediyoruz.

Gelecek İçin Mükemmellik!


Uluslararası Balkan Üniversitesi Hakkında Merak Ettikleriniz?

Balkanların Kalbi Makedonya’nın Başkenti Üsküp’te faaliyet gösteren Uluslararası Balkan Üniversitesi, %100’e varan Burs imkanları ve %100 İngilizce Eğitimi’nin yanısıra uluslararası akademik kadrosu, tam donanımlı ve yeni kampüsüyle 150’den fazla uluslararası anlaşma ile öğrencilerine Avrupa’da eğitim imkanı sunarak, onları başarılı bir kariyere hazırlıyor.
7 Fakültede 40’dan fazla Lisans, Lisansüstü, doktora programı ve İngilizce Dil okuluyla Uluslararası Balkan Üniversitesi eğitimde evrensel değerlere dayalı yenilikçi ve modern yaklaşımlar benimsiyor. Üniversitemizin Fakülteleri; İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiMühendislik FakültesiEğitim FakültesiHukuk Fakültesiİletişim FakültesiSağlık Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi ile dünya barışına katkı yapan, insani yükümlülüklerinin farkında olan ve gelişmekte olan küresel dünyanın zorlu ortamında; bilgi birikimine sahip, tecrübe edinmiş, rekabetçi bireyler ve geleceğin liderlerini yetiştiriyoruz.
Makedonya ve Türkiye’nin alanlarında saygın ve tecrübeli öğretim üyelerinden oluşan akademik kadrosu, çağdaş, nitelikli ve kaliteli eğitim anlayışı ile Uluslararası Balkan Üniversitesi, 2017 Yılında Şangay Üniversiteler Sıralamasında Makedonya’nın en iyi üniversitesi seçilmiştir.
Eğitimdeki yüksek kalitesinin yanı sıra Uluslararası Balkan Üniversitesi, Makedonya’da Erasmus+ ve Mevlana Öğrenci ve Personel Değişim Programını en iyi uygulayan üniversitedir. Uluslararası Balkan Üniversitesi, Türkiye ve Makedonya’da Akredite edilen bir yüksek öğretim kurumu olmasının yanında; YÖK tarafından tanınırlığa ve denkliğe sahip, ÖSYM Kılavuzunda yer alan Makedonya ’da ki ilk ve tek üniversitedir.
Her yıl sayısız kongre, sempozyum ve konferansa ev sahipliği yapan Uluslararası Balkan Üniversitesinde, spor faaliyetleri, bahar festivalleri ve bağış-yardım kampanyaları gibi birçok kültürel ve sosyal faaliyetler de düzenleniyor.
Üniversitemizden mezun olan öğrencilerimiz, almış oldukları rekabetçi ve uluslararası eğitimle; başta devlet kurumları olmak üzere Türkiye de ki Lider kuruluşlarda, vakıflarda, yüksek öğretim kurumlarında, yüksek standartlarda kariyere sahip olmuşlardır.

Gelecek için Mükemmelik!

Uluslararası Balkan Üniversitesi

Benzer Konular

Acil Soru ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin