Uluslararası Balkan Üniversitesi 2021 Bölümleri ve Kayıt İşlemleri

Uluslararası Balkan Üniversitesi 2021 Bölümleri ve Kayıt İşlemleri

Uluslararası Balkan Üniversitesi 2021 Fakülte Bölümleri ve Kayıt İşlemleri hakkında merak ettiğiniz herşeyi burada bulabilirsiniz. ÖSYM kılavuzunda yer  alan  ve %100 Yök Denkliği olan  Uluslararası Balkan Üniversitesi Diş Hekimi Fakültesi'ni açmış bulunmakta. Ancak yoğun talep üzerine kontenjanla sınırlı sayıda öğrenci kabul etmekteyiz. Kayıt ve Daha Fazlası için bizlere İBU Eğitim Danışmanlığı WhatsApp Destek hattımızdan iletişime geçiniz.

Uluslararası Balkan Üniversitesi 2021 Fakülte Bölümleri ve Kayıt


Balkanların Kalbi Makedonya’nın Başkenti Üsküp’te faaliyet gösteren , Burs imkanları ve %100 İngilizce Eğitimi’nin yanı sıra uluslararası akademik kadrosu, tam donanımlı ve yeni kampüsüyle 150’den fazla uluslararası anlaşma ile öğrencilerine Avrupa’da eğitim imkanı sunarak, onları başarılı bir kariyere hazırlıyor. Balkan Üniversitesi Türkiye  devletinin kurduğu bir vakıf üniversitesidir.  7 den fazla fakülte ve 40 tan fazla bölüm mevcuttur . Aynı zamanda Yüksek lisans ve doktora programları mevcuttur. 
Her yıl sayısız  sempozyum ve etkinlik düzenlenen üniversite  erasmus programları ile de öne çıkmaktadır.  
Shangay sıralamasında makedonya'nın en iyi üniversitesi seçilmiştir. 
Uluslararası Balkan Üniversitesi aynı zamanda sunduğu mavi diploma ile çif diploma şansı sunmaktadır. 
Balkan üniversitesi yatay geçiş programlarıda bulunmaktadır. 
Üniversitemizin Fakülteleri;
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi
Özellikle Hukuk . Psikoloji ve Bilgisayar Mühendisliği bölümleri üniversitenin popüler bölümleridir. 
Balkan Üniversitesi ÖSYM tercih kılavuzunda yer alan ve Makedonya’da bulunan ilk ve tek üniversite olma özelliği taşımaktadır. Balkan Üniversitesi 2014 yılından beri ÖSYM kılavuzunda yer almaktadır.
Üsküp’te bulunan üniversite 2007 itibariyle üniversite statüsüne kavuşmuş ve eğitim-öğretim vermeye devam etmektedir. Ülkemize uzaklık açısından İstanbul 'a bir saatlik uçuş mesafesinde bulunmaktadır.

Balkan Üniversitesine Başvuru ve Kayıt


Kayıt için sadece lise diplomasının yeterli olduğu Balkan Üniversitesi Avrupa ile kesinlikle kıyaslanmayacak eğitim ve yaşam maliyetiyle nitelikli ve uluslararası bir eğitim almak isteyen öğrencilerin gözdesi durumundadır. Dolayısıyla ülkemizde istediği bölümde eğitim alma fırsatını yakalayamayan, yüksek puanlı bir bölüme yerleşemeyen öğrenciler için Uluslararası Balkan Üniversitesi iyi bir seçenek oluşturmaktadır. Yurtdışında sınavsız ve masrafsız bir üniversite eğitimi almak isteyenler için vazgeçilmez bir fırsattır.

Balkan Üniversitesi 7 fakülte ve 18 bölümüyle eğitim- öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi ve İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nden oluşmaktadır.

Türkiye’den gelen öğrencilerin sıkça tercih ettiği bölümler arasında psikolojik danışmanlık, hukuk, psikoloji, endüstri-bilgisayar-inşaat mühendisliği yer almaktadır. Bütün bu bölümlerle beraber halkla ilişkiler, medya, grafik tasarım, bankacılık ve finans gibi daha birçok alanda öğrencilerine kalite bakımından yüksek, maliyet bakımında düşük ücretlerle eğitim imkanı sunmuştur. Bu bölümler için ayrıca %100 burslu okuma imkanı da tanınmıştır.


Uluslararası Balkan Üniversitesi Türkiye'de Denkliği var mı?


 Makedonya’nın Üsküp ilinde yer alan Uluslararası Balkan Üniversitesi uluslararası bir konuma, statüye sahip olmakla birlikte eğitim dilinin İngilizce olması ve kayıt sırasında dil yeterliliği belgenizin istenmesi sebebiyle dünyanın birçok üniversitesi ile aynı standartlara sahip eğitim vermeyi sağlar.

Ülkemizce tanınması dolayısıyla ve birçok üniversite ile aynı standartlara sahip olmasıyla Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin denklik konusunda sıkıntısı yoktur.

 

  

Benzer Konular

Acil Soru ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin