Uluslararası Balkan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Kayıtları Başladı

Uluslararası Balkan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Kayıtları Başladı

Uluslararası Balkan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi olarak bu yazımızın amacı Üniversite Tercihi yapacak siz değerli öğrenciler ve sizden daha da heyecanlı olan ebeveynlerinizin meslek tercihinde bulunurken o meslek hakkında geniş bilgi sahibi olup doğru tercihte bulanmasıdır.

Değerli öğrenciler ve ebeveynler Uluslararası Balkan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesine göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı hepinize teşekkür ederiz. Bölümümüz kontenjanları hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak için 0533 024 25 74 telefon numaramızı arayarak yada WhatsApp Destek hattımıza mesaj yollayarak aklınıza takılan sorulara cevap bulabilirsiniz.

Diş Hekimi Nedir?


Diş hekimi; hastanın dişi, diş eti ve ağzın diğer ilgili kısımları ile ilgili sorunlarını teşhis ve tedavi eder. Diş ve diş etlerinin bakımı ve ağız sağlığını etkileyen beslenme seçimlerinde tavsiyelerde bulunur. Hastayı ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendirir ve yönlendirir.
Diş Hekimliği programı ağız boşluğunun ve diş sağlığının korunması, diş ve diş etleri hastalıklarının tedavisi, diş ve çene ameliyatları ile ağız içi protez yapımı konularında çalışacak diş hekimleri yetiştirir.

Diş Hekimliği Fakültesi 


Diş hekimi olmak için üniversitelerin beş yıllık eğitim veren Diş Hekimliği Fakültesinden lisans derecesi ile mezun olmak gerekmektedir. İşte tam bu noktada Uluslararası Balkan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi sizleri hayallerinize taşıyor. Geleceğin Diş Hekimlerini yetiştirmek için hazırlamış olduğumuz diş hekimliği çalışma ve uygulama laboratuvarları tam donanımlı ve daha hızlı öğrenme kapasitesi ile sizleri tam donanımlı bir hekim olma yolunda emin adımlar atmanızı sağlıyor.

Uluslararası Balkan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi


Diş Hekimliği Fakültesi lisans eğitimi ile donanımlı Diş Hekimleri yetiştirmek, araştırmalar yaparak bilime katkıda bulunmak ve Uluslararası yaygınlığa sahip Üniversiteler ile akademik iş birliği içinde bulunmak ve uluslararası tanınırlığa sahip olmaktır.
Uluslararası Balkan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi mezun olan öğrencilerimizin çağın gerekliliğini karşılayan güncel bilgi ve deneyime sahip en son teknolojiyi kullanabilen diş hekimleri olarak ağız ve diş sağlığı hizmetlerinde görev alabileceklerdir.
Diş Hekimliği  Fakültemizden hiç bir bölüm şimdilik YKS tercih kılavuzunda yer almıyor.  En kısa süre içerisinde Dekanımız tarafından hazırlanan tanıtım içeriğimizi sizlerle buluşturacağız.

Diş Hekimliği Fakültesi Programında Okutulan Belli Başlı Dersler; 


Diş Hekimliği programının ilk iki yılında genellikle Biyoloji, Kimya, Fizik ve Matematik gibi temel bilim dersleri verilir.
Daha sonraki yıllarda okutulan lisans programına özgü dersler ise genellikle bu temel derslerle dolaylı olarak ilgilidir. Diş Hekimliği Fakültelerinin son üç yılında dersler çoğunlukla uygulamalı olarak yapılır.

Mezunların Kazandıkları  Unvan ve Yaptıkları işler; Diş Hekimliği programının ilk iki yılını başarı ile tamamlayan öğrenciye "Temel Diş Hekimliği Bilimlerinde Önlisans Diploması", beş yıllık Diş Hekimliği Fakültesi'ni bitiren öğrenciye ise "Diş Hekimliği Yüksek Lisans Diploması" ve "Diş  Hekimi"  unvanı verilir.
Diş hekimi kliniğe gelen hastanın şikayetlerini dinler, hastayı muayene eder, gerektiğinde rahatsızlık veren bölgenin filmini çeker ve sağlıksız dişi saptar; dişin durumuna göre gereken tedaviyi yapar, protez yapmak için ağız boşluğunun ölçüsünü alır, protez yapar veya yaptırır, yapılan dişi ağız boşluğuna yerleştirir, çarpık ve eğri dişleri düzeltmek için dişler üzerine ve çenelere bant, tel vb. düzenekler koyar, diş etleri  hastalıklarını  ilaç ya da ameliyatla tedavi  eder.

Diş Hekimliği Fakültesi Mezunları Çalışma Alanları; 


Diş hekimleri,serbest çalışabilecekleri gibi bir devlet kuru­ luşunda da görev alabilirler. Muayenehane açacak bir diş hekiminin önce Türk Diş Tabipleri Odası'na başvurması, Sağlık Bakanlığı'ndan muayenehane açma izni alması ve durumu Maliye Bakanlığı'na bildirmesi gerekir. Resmi ve özel hastanelerde veya dispanserlerde çalışmak isteyen diş hekimleri, ilgili kurumlara başvurur uygun kadrolara tayin edilirler.
Diş hekimleri Türk Diş Tabipleri Odası'na üye olmak zorundadırlar. Diş hekimlerinin bir kısmı da uzmanlık eğitimi görüp üniversitelerde görev almaktadırlar . Serbest çalışmak isteyen bir diş hekiminin muayenehane açacak, alet ve malzeme alacak kadar sermayesi olmalıdır.

Mesleğin Gelecek 10 Yıldaki Durumu:

Ağız ve diş sağlığına verilen önem gün geçtikçe artmaktadır. Bu meslek dalının iş olanakları gelecekte de geçerliliğini arttırarak devam ettirecektir.
 
Mesleğin Gerektirdiği Özellikler:

-El ve parmakları ustaca kullanabilmesi
-Cisimler ve şekiller arasında bağlantı kurabilmesi
-Hoşgörülü, sabırlı olması
-Estetik anlayışının yüksek olması
-Beyin ve el koordinasyonunun yüksek olması
-Dikkatli olması ve dikkatini bir noktada uzun süre yoğunlaştırabilmesi
-Sorumluluk duygusunun gelişmiş olması
-Hoşgörülü olması ve iletişim kurma becerisine sahip olması gerekir

Benzer Konular

Acil Soru ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin