Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde %100 Burs İmkânı

Uluslararası Balkan Üniversitesi nde 100 de 100 Burs İmkanı

Uluslararası Balkan Üniversitesi Sizlere Dünya'nın kapılarını Açıyor. Kuzey Makedonya Sınavsız Dünya Üniversitesi %100 bURSLU


ÖSYM Kılavuzunda yer alan Kuzey Makedonya’daki İlk ve tek üniversite olan ve Üsküp’te faaliyet gösteren Uluslararası Balkan Üniversitesi, yüzde 100’e varan burs imkânları 150’den fazla uluslararası anlaşma İle öğrencilerine Avrupa’da eğitim İmkanı sunuyor.

Uluslararası Balkan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Dursun Erdem, 7 fakültede 30’dan fazla Lisans, Lisansüstü, doktora programı ve İngilizce Dil okuluyla faaliyet gösterdiklerini söyledi. Erdem üniversitede faaliyet gösteren fakülteleri ile “dünya barışına katkı yapan, insani yükümlülüklerinin farkında olan ve gelişmekte olan küresel dünyanın zorlu ortamında; bilgi birikimine sahip, tecrübe edinmiş, rekabetçi bireyler ve geleceğin liderlerini yetiştiriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Üniversitenin Fakülteleri:

İktisadi Ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İletişim Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi.

Kuzey Makedonya’nın en iyi üniversitesi seçildi.


Uluslararası Balkan Üniversitesi’nin 2017 Yılında Şangay Üniversiteler Sıralamasında Kuzey Makedonya’nın en iyi üniversitesi seçildi. Üniversitenin eğitimdeki yüksek kalitesi, uluslararası akademik kadrosu, tamamen İngilizce eğitimi, tam donanımlı ve yeni kampüsü, ülkede Erasmus+ ve Mevlana Öğrenci ve Personel değişim programının uygulanmasında başarısı ve 150’den fazla uluslararası anlaşma ile öğrencilerine Avrupa’da eğitim imkânı sunması gibi faktörler üniversitenin avantajlarını belirler. ,

Uluslararası Balkan Üniversitesi, Türkiye ve Kuzey Makedonya’da Akredite edilen bir yükseköğretim kurumudur aynı şekilde YÖK tarafından tanınırlığa ve denkliğe sahip, ÖSYM Kılavuzunda yer alan Kuzey Makedonya’daki ilk ve tek üniversite. Aday öğrenciler, Özel Öğrenci Statüsü (ÖÖS) ile hemen kayıt olabilir veya YKS Yerleştirme fırsatıyla üniversiteyi tercih ederek kayıt olabilirler.”

Uluslararası Balkan Üniversitesi mezunlarının bir çok sektörde yüksek standartlarda kariyere sahip olduklarını ifade eden Erdem, şöyle devam etti: “Tarihi bağlarımızın olduğu Üsküp, İstanbul’a hava ulaşımı ile 1 saat’lik bir süre ile yanı başımızda diyebileceğimiz bir konumda yer alıyor. Tiyatro, opera, sinema, kültür merkezleri, spor tesisleri, gelişmiş kafe ve lokanta yapısı, mesire alanları, kanyonu, kış turizmi ve renkli gece hayatıyla Üsküp yaşan ve canlı bir şehirdir. Ekonomik yönden ele alındığı zaman Türkiye ile aynı şartlara sahip olmakla beraber; ulaşım, iletişim, gıda gibi gündelik hayatın ihtiyaçlarında Türkiye şartlarının altında ekonomik avantaja sahip bir şehirdir. Üsküp’te konaklama da çok rahat ve ekonomiktir. Üniversite olarak öğrencilere yurt imkânı sağlarken, kiralık ev bulmalarına da yardımcı oluyoruz.”

 

Benzer Konular

Acil Soru ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin