YKS Sınavı Ne Zaman? YKS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

YKS Sınav Yer ve Tarihi Ne Zaman Açıklanacak?

ÖSYM Başkanlığı, YKS sınav sonuçlarının açıklanma tarihi olarak önceden belirlenen tarihte değişiklik yapılmamasına karar verdi. Buna göre YKS sonuçları için tam bir tarih verilmedi. Peki YKS Sınav tarihi ne zaman?

YKS sınav yerleri ne zaman açıklanacak? Sorusu günün en çok merak edilenleri arasında. Üniversite sınavına girecek olan öğrencilerin gözü kulağı ÖSYM’den gelecek haberde. 2021 YKS sınavı TYT, AYT ve YDT olmak üzere üç oturumda tamamlanacak. TYT sınavı 26 Haziran’da, AYT ve YDT sınavı da 27 Haziran’da gerçekleşecek. Peki, YKS sınav giril belgesi açıklandı mı?

 

YKS SINAV YERLERİ ve TARİHİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM tarafından henüz YKS sınav giriş yerleri açıklanmadı. Sınav giriş belgeleri genellikle sınav tarihinden bir hafta önce yayınlanıyor.

2021 YKS NE ZAMAN?

YKS TYT 26 Haziran 2021 Cumartesi günü saat 10:15'te, AYT 27 Haziran 2021 Pazar günü saat 10:15'te, YDT ise 27 Haziran 2021 Pazar günü saat 15:45'te yapılacak.

2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS) 26-27 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Temel Yeterlik Testi (TYT) 26 Haziran, Alan Yeterlik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) 27 Haziran tarihlerinde uygulanacak.

TARİHLER DEĞİŞEBİLİR UYARISI

ÖSYM’nin resmi internet sitesinde ise sınav tarihlerinin değişebileceği belirtildi. ÖSYM “Kovid-19 salgınının seyrine göre yeni tedbirler alınması durumunda 2021 Yılı Sınav Takvimi güncellenebilecektir” açıklaması yaptı.

YSK Ertelenecek mi?

LGS ve YKS ertelenecek mi? Geçtiğimiz yıl pandemi koşulları nedeniyle tarihlerinde değişiklik yapılan YKS sınavında bu sene erteleme yapılmayacak.


Üniversite sınav giriş belgesi nasıl alınır 2021?

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 20 Mayıs 2021 tarihinde saat 14.30'dan itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.Benzer Konular

Acil Soru ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin