Ebelik Yüksekokulu - Uluslararası Balkan Üniversitesi

Ebelik Yüksekokulu

2021 yılında Hemşirelik Yüksekokulu akreditasyonu, Ebelik Yüksekokulu ve Diş Hekimliği Fakültemizin akredite olmasının hemen akabinde bu bölümlere de başvurular başlamıştır. Göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederiz. Bu sayfamızda sizlere Uluslararası Balkan Üniversitesi Ebelik Yüksekokulu hakkında bilgi vereceğiz, kontenjan problemleri yaşamamak için bizlere 0533 024 25 74 numaralı WhatsApp Destek Hattımızdan ulaşınız.  

Ebelik Yüksekokulu

Uluslararası sağlık camiasında saygın yer edinecek, bilim ve teknolojiye dayalı çağdaş yaklaşım ve yöntemlerle eğitilmiş, meslek alanında yetkinliğe ulaşmış, ülke gereksinimlerine yönelik uluslararası standartlarda sağlık profesyonelleri yetiştirmek için kurulan Uluslararası Balkan Üniversitesi Fakültelerimiz; Hemşirelik, Ebelik ve İngilizce Lisans programlarımızla geleceğin sağlıkçılarını yetiştiriyoruz.  

Uluslararası Balkan Üniversitesi Ebelik Yüksekokulu’nun vizyonu, deneyimli kadrosu, güncel teknolojik donanımı, uluslararası düzeyde iş birlikleri ve bilimsel araştırmaları uluslararası düzeyde tanınan ve tercih edilen bir hemşirelik yüksekokulu olma çabasındadır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi (IBU) Ebelik Yüksekokulu dekanımızın sizlere bir mesajı var. Çok yakında mesajı sizlere ileteceğiz. Anlayışınız ve sabrınız için teşekkür ederiz. 


Uluslararası Balkan Üniversitesi Ebelik Yüksekokulu

 

Kuzey Makedonya’nın Üsküp şehrinde yer alan Balkan Üniversitesi uluslararası bir üniversite olarak Avrupa ya da ABD’deki üniversitelerin yüksek eğitim ücretlerine karşılayamayan öğrenciler ve veliler için tercih edilen bir üniversite olmuştur. Uluslararası Balkan Üniversitesi Ebelik Yüksekokulu da eğitim harç ücreti, yaşam ve mali giderler göz önüne alındığında oldukça ekonomik bir seviyeye gelmektedir.
 
Avrupa'da kaliteli bir üniversite eğitimi almayı düşünen ancak yüksek fiyatlar sebebi ile eğitim imkanından mahrum olan Hemşire ve Ebe adayları için Balkan Üniversitesi, gerek harç ücretleri ile gerek uygun yaşam ve mali giderleri ile bulunmaz bir üniversite haline gelmiştir.
 
Ülkemize uzaklık açısından da İstanbul’a bir saatlik uçuş mesafede bulunan Uluslararası Balkan Üniversitesi Hemşirelik ve Ebelik Yüksekokulu adaylarına Avrupa'nın kapılarını açıyor..
Üniversite Senin, Tercih Senin..!

Uluslararası Balkan Üniversitesi Ebelik Yüksekokulu Eğitim Süresi 

Uluslararası Balkan Üniversitesi Ebelik ve Hemşirelik Yüksekokulunda eğitim alacak öğrenciler için eğitim süresi 3 yıldır.


Uluslararası Balkan Üniversitesi Ebelik Yüksekokulu Eğitim Ücretleri Ne Kadar?


Üniversitemizin Ebelik ve Hemşirelik Yüksekokulunda okumak isteyen adayların merak ettiği soruların başında Ebelik Yüksekokulu eğitim ücreti ne kadar? , Hemşirelik Yüksekokulu eğitim ücreti nedir? geliyor. 

Uluslararası Balkan Üniversitesi Ebelik Yüksekokulu ve Hemşirelik Yüksekokulu eğitim ücretleri yıllık olarak aşağıdaki gibidir.

Program TürüProgram TürüSüre / KrediYıllık Ücret
HemşirelikLisans3 Yıl / 180 AKTS4,000 EUR
EbelikLisan3 Yıl  / 180 AKTS4,000 EUR
Uluslararası Balkan Üniversitesi Burs İmkanları ve Burs Oranları Nelerdir?

Üniversitemizde kardeş bursu %5+%5 dir. Yani iki kardeşin üniversitemize kayıt olması durumunda %5 kayıt uygulanır. Onun dışındaki kredilerin statüsü duruma göre değişiklik göstermektedir. Özel durumlar ve diğer burs olanakları için bizimle iletişime geçiniz.

DİĞERLERİ

Acil Soru ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin