Hukuk Fakültesi Lisans ve Yüksek Lisans Programları

Hukuk Fakültesi

Uluslararası Balkan Üniversitesi Hukuk Fakültesine hoş geldiniz.. Üniversitemiz Hukuk Fakültesini Lisans ve Yüksek lisans olarak tercih edebilirsiniz. Akademik kariyer, hakimlik, savcılık, avukatlık, danışmanlık, yöneticilik vb. alanlarda yurt içinde ve özellikle uluslararası platformda görev yapabilmek için gereken teknik hukuk bilgisine ve yabancı dil yeterliliğine sahip, hukuki meseleleri analiz etme ve çözüm üretme yeteneği gelişmiş nitelikli hukukçu olabilmek için Uluslararası Balkan Üniversitesi Hukuk Fakültesi sizin için en doğru tercih olacaktır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Okumak...

Hukuk Fakültesi’nde kaliteli hukuk eğitimi kaliteli ve kanıtlanmış mevzuatın öğretilmesi yanında ezbercilikten uzak davranan, hukuki olayları ve sorunları aklın, mantığın ve vicdanın terazisinde tartabilen, yorum yapma yeteneğine sahip, çatışan çıkarları doğru ve kararlılıkla değerlendirip dengeleyebilen, Uluslararası Hukuk 'un baz alındığı, toplumsal demokratik gelişime katkı sağlayacak, adaleti tahsisi edecek bireyler yetiştirmek en önemli gayemizdir.

Hukuk Fakültesi Dekanımız Doc. Dr. Natalija Shikova;

Sevgili Öğrenciler, Hukuk Fakültesi’nin temel amacı öğrencilere hukuk hakkında nitelikli ve karşılaştırmalı bilgi vermek ve onları hakim, kovuşturma veya avukat olarak hazırlamaktır. Hukuk Fakültesi lisans öğrencileri için Hukuk Araştırmaları programına sahiptir. Ayrıca, yasal işlemler için Yükseklisans programımız İdari Hukuk yanında yükseklisans programımızı artırmak için yeni bölüm başvurularımızı yapmış bulunmaktayız, yeni bölümlerimizin akreditasyonunun sağlanması için çalışmalar devam etmektedir. Hukuk Fakültesi, Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde yeni bir fakülte olup, Türkiye ve diğer Balkan ülkelerinden çok sayıda öğrenci barındırmaktadır. Hukuk Araştırmaları programı, İngilizce öğretim dili ve uluslararası bir ortam sağlama avantajı nedeniyle birçok genç için caziptir. Umarız Hukuk fakültesi, önümüzdeki yıllarda, özellikle ustalık düzeyinde meslek eğitimine yönelen yüksek lisans öğrencileri için daha fazla dikkat çeker.

Uluslararası Balkan Üniversitesi Hukuk Fakültesi YKS Kontenjanı

Üniversitemizin hukuk fakültesinde hiç bir bölüm şuan için YKS tercih kılavuzunda yer almıyor. Ancak yakın gelecekte tercih kılavuzunda hukuk fakültesi bölümleri için de kontenjan sağlanıcaktır. Gelişmeleri sosyal medya hesaplarımızdan yada web sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Uluslararası Balkan Üniversitesi Hukuk Fakültesi Burs İmkanı

Üniversitemizin tüm bölümlerinde şuan için %5+%5 olarak kardeş bursu bulunmaktadır. İki kardeşin üniversitemize kayıt için başvurması durumunda her iki kardeşe de %5 indirim uygulanmaktadır.

Uluslararası Balkan Üniversitesi Hukuk Fakültesi Lisans ve Yüksek Lisans Bölümleri

Üniversitemizin hukuk fakültesinde Lisans ve Yüksek Lisans bölümleri yer almaktadır...

Hukuk Fakültesi, toplumu düzenleyen ve devlet yaptırımıyla güçlendirilmiş kuralları, yasaları ve hakları konu alan bilim dalıdır. Uluslararası Balkan Üniversitesi  (IBU) Hukuk bölümü, yasaları düzenleyen, denetleyen, geliştiren, çağa uygun hale getiren ve toplumlar, insanlar arasındaki ilişkilerin bu yasalara göre sağlıklı yürütülebilmesini sağlayan %100 ingilizce eğitimi ile 4 yıllık lisans programıdır.

   Hukuk Fakültesi Lisans Programı (240 AKTS - 4 Yıl) 


   Siyasal Bilimler Lisans Programı (240 AKTS - 4 Yıl)


   İdare Hukuku Yüksek Lisans Programı (60 AKTS - 1 Yıl)


   Uluslararası Hukuk Yüksek Lisans Programı (60 AKTS - 1 Yıl)


   Uluslararası Balkan Üniversitesi Hukuk Bölümü Lisans Programı Müfredatı için lütfen tıklayınız...      


   Uluslararası Balkan Üniversitesi Hukuk Fakültesi Bölümleri


    


   DİĞERLERİ

   Acil Soru ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin