IBU English Language School - İngilizce Dil Okulu

İngilizce Dil Okulu

IBU English Language School’un amacı, gelecekteki IBU öğrencilerine, alanlarına bakılmaksızın IBU’da akademik çalışmaları sürdürmek için gerekli becerileri kazandırmaktır. IBU English Language School’daki öğretim sadece İngilizce dilinde yürütülür ve ağırlıklı olarak aşağıdaki becerilerin geliştirilmesi ve ustalığı üzerine odaklanır:

Okuma – yoğun / yaygin, tarama, kayma, bağlam ipuçlarını ve kelime stratejilerini kullanarak, diziyi, gerçekleri, görüşleri tanıma, bir çıkarım yapma, ana fikirleri tanımlama ve ayrıntıları destekleme, metni analiz etme, amaç ve tonunu tanımlama.

Konuşma ipuçlarını öğrenmek, konuşmacıların görüşlerini anlamak, konuşma dilini anlamak, telaffuz öğrenmek, görüşleri özetlemek, konuyu veya planı tanıtan konferans dilini tanımak, sinyal veren yeni fikirleri, konuşma dilini anlamak için konu ve planı tanıtan konuşma dilini öğrenmek; geçişler, tanımlar, örnekler, açıklamalar, sebepler ve etkiler, karşılaştırmalar ve kontrastlar, fikirler, atıf ve alıntılar, sözsüz işaretler, not alma.

Yazı yazma – bir paragraf yazma, konu cümleleri, ayrıntıları destekleme, sonuç cümleleri oluşturma; yazma süreci: ön yazım, yazma düzenleme; bilgi organize etme: zaman, önem, mekan; makale yazımı: giriş, beden çıkışı; deneme türleri; süreç, bölünme ve sınıflandırma, nedenler ve etkiler, karşılaştırma ve karşıtlık, problem / çözüm, özetler, fikir kompozisyonu, lisans ve lisansüstü okul uygulamaları için makaleler, kişisel ve iş mektupları; noktalama işaretleri.

Konuşma – anlatımlar, bir hikayeyi yeniden anlatmak, pratik İngilizce: dükkanlarda, otelde, doktorlarda vs. tartışmalar, mülakatlar, konuşmalar yapma, tartışma yapma: ilgi gösterme, tartışma girme, kesme, daha fazla bilgi talep etme, katılma ve katılmama, görüşünüzü destekleyin, fikirlerinizi başkalarının fikirleriyle birleştirin, fikirlerinize katkıda bulunun, tartışma konusuna odaklanın, başkalarını katılmaya teşvik edin, fikir birliğine varın, uzlaşmayı öğrenin, duraklatın, açıklama yaparak ve alıntılayarak öğrenin.

Dil Bilgisi – Başlangıçtan, üst orta seviyeye (CEFR standartlarına göre)

Kelime bilgisi – kişisel bilgiler, gıda, sağlık ve tıp, evler ve dekorasyon, kişilik ve görünüş sıfatları, aile, beden, para ve ekonomi, bilim ve teknoloji, eğitim, alışveriş ve seyahat, eğlence, müzik, mizah, tarih ve siyaset, insan ve kadınlar, hayvanlar ve korunum, suç ve ceza, iş, sözcük oluşturma ve akademik kelimelere bağlı tüm ilgili alanlar.

Çalışma becerileri – Ders kaynaklarında, sözlü sunumlarda, projelerde, zamanı yönetirken, hedef belirlemekte, sözlü sunum hazırlamakta, grup projelerinde yönetmek ve bunlara katılmak, farkındalık yaratmak, kendi kendine konuşma ayarlamak gibi ders kitapları / roman okumak için ders, not alma, strateji hazırlama. değerlendirme kriterleri, özerk öğrenme ve dil kullanımı geliştirme.

Eğitim Ekibi

 • Marija Stevkovska, MA – Koordinatör
 • Ivan Pljokov, MA – Ögr.Grv
 • Biljana Orovcanec-Nineska – Ögr.Grv
 • Verica Dimova – Ögr.Grv
 • Biljana Pljokova, MA – Ögr.Grv
 • Ferhat Recani – Ögr.Grv
 • Furkan Islami, MA – Ögr.Grv
 • Gabrijela Mircic – Ögr.Grv
 • Brankica Ivanova – Ögr.Grv
 • Jetmir Shabani – Ögr.Grv
 • Marijana Klemenchich, MA – Ögr.Grv
 • Edita K. Spahiu – Ögr.Grv
 • Merve Islami – Ögr.Grv
 • Shqipe Haliti – Ögr.Grv

Hazirlik Okulu

Eğitim Ücreti, ödeme işlemlerini, Bankaya veya üniversiteye gelmeden evinizin konforunda çevrimiçi olarak pay.ibu.edu.mk adresinden ödeyebilirsiniz.


Programın AdıProgram TürüSıra / SeviyeYıllık Ücret
İngilizceHazırlık Okulu1 Yıl / A1 - B122,500 TL
İngilizceYaz Okulu1 -2 Ay / A1 -B2Sorunuz..
DİĞERLERİ

Acil Soru ve Bilgi Almak için Bizimle İletişime Geçin